آیا پری منوپوز با لیزر درمان می شود؟

سرطان سینه و آتروفی واژن
لیزر واژن برای افراد درمان شده سرطان سینه خوب است؟
اسفند ۳, ۱۳۹۹
لیفت CO2 واژن
لیفت CO2 واژن چه مزایایی دارد؟
اسفند ۱۷, ۱۳۹۹

آیا پری منوپوز با لیزر درمان می شود؟

درمان پری منوپوز

درمان پری منوپوز

آیا پری منوپوز درمان دارد؟

نگاهی بر پری منوپوز یا یائسگی زودرس ؟!

زمانی که چرخه قاعدگی خانمی در سنین ۳۰، ۴۰ یا ۵۰ سالگی اش تغییر می کند، ممکن است نزدیک به یائسه شدن باشد.

واژه های پزشکی که برای این تغییر استفاده می شود، شامل پری منوپوز، یائسگی زودرس، و نیز ترنزیشن یائسگی نامیده می شود. پری منوپوز تغییراتی بسیاری در بدن ایجاد می کند، شامل گرگرفتگی، پریودهای نامنظم، و خشکی واژن. اگر خانمی دچار چنین عارضه ای باشد، خشکی واژن را تجربه می کند. طوری که روی کل زندگی آن ها تاثیر می گذارد.

موضوعی که هست برای درمان پری منوپوز پیشنهاد می شود، سیستم لیزر جوانسازی واژینال می باشد.

چه زمانی پری منوپوز شروع می شود؟

این تغییرات همزاه با ترنزیشن منوپوز می باشند، معمولا چندین سال قبل از یائسگی معمول شروع می شود. اما زود آن ۱۰ الی ۱۵ سال زودتر رخ می دهد. طوری که مسئول رشد و پیشرفت تخمک ها می باشند. از این رو با این اتفاق زودرس، چرخه قاعدگی کوتاه می شود. تغییرات رایج در این چرخه شامل سطح جریان، زمان بین پریودها و بی نظمی در طول پریود.

زنانی که در این مرحله قرار می گیرند، اغلب تجربه گرگرفتگی، تعریق شبانه، نوسانات خلقی، خستگی، مشکل خواب، خشکی واژینال و نوسانات در لیبیدو. بسیاری از زنان افکار بهم ریخته دارند، مثل بعد از زایمان. پزشکان اغلب معقدند که تغییرات خلقی مربوط به تغییرات الگوی خواب هم می باشند.

پری منوپوز

درمان های موجود برای پری منوپوز :

پری منوپوز اغلب بعنوان بخشی از میانسالی در نظر گرفته می شود، اما زنانی که علائم جدید و آزاردهنده در ترنزیشن تجربه می کنند، مقداری از خوشحالی و رفاهشان را از دست می دهند.

یائسگی زودرس هم برای هر خانمی با سرعت متفاوتی پیش می رود. با این گفته، هیچ دو زنی دقیقا علائم مشابه ندارند. و شدتشان هم یکی نیست. برخی خانم ها پری منوپوز رو بدون مشکلی تجربه می کنند. درحالیکه برخی باید درمان های ساده ای را انجام بدهند تا به زندگی نرمالشان برگردند.

یکی از ساده ترین گزینه های درمانی در دوره یائسگی، بهبود عادت های روزمره به سادگی ست. داشتن یک سبک زندگی خوب نه تنها علائم را کاهش می دهد، بلکه سلامت کل بدن را در هرسنی افزایش می دهد.

زنان در این مسائل تشویق به موارد زیر می شوند :

  • ورزش به مدت ۳۰ دقیقه در روز
  • عادت به خواب درست و خوب در شب
  • بهبود استرس با مدیتیشن و ورزش های تنفسی
  • داشتن یک رژیم سالم و بالانس
  • بهبود خشکی واژن با لابریکنت ها قبل از رابطه جنسی، یا مرطوب کننده های واژینال و یا روش های داخل مطب .

به پیشنهاد بهترین متخصص زنان در شیراز مونالیزا تاچ یک پیشنهاد ایده ال برای خشکی واژینال زنان دچار پری منوپوز می باشد. مونالیزاتاچ یک درمان نوآورانه می باشد که انرژی CO2 را برای بازیابی سلامت واژن استفاده می کند. با پروب این نوع لیزر، انرژی به بافت های واژینال وارد می شود.طوری که سلول های این بافت احیا می شوند. درنتیجه کلاژن سازی می شود و سلامت واژن بهبود می یابد.