واژینوپلاستی و لابیاپلاستی چه فرقی دارند؟

علت بی اختیاری ادراری در زنان
علت بی اختیاری ادراری در زنان چیست؟
دی ۱۶, ۱۳۹۶
میل به خوردن شکلات در دوران قاعدگی
چرا در دوران قاعدگی زنان شکلات بیشتر می خورند؟
بهمن ۱, ۱۳۹۶

واژینوپلاستی و لابیاپلاستی چه فرقی دارند؟

تفاوت واژینوپلاستی و لابیاپلاستی

تفاوت واژینوپلاستی و لابیاپلاستی

تفاوت واژینوپلاستی و لابیاپلاستی :

واژینوپلاستی پروسه ای ایست که به هدف سفت کردن واژن انجام می شود. این وضعیت زمانی اتفاق می افتد که واژن به دلیل زایمان یا بالا رفتن سن شل شده است.

به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز درست است که بافت های واژن باید به تنهایی قابلیت کشش داشته باشند. به همین با جراحی که صورت می گیرد، نمی توان تضمین کرد که واکنش جنسی را بهبود می بخشد. زیرا میل جنسی، تحریک جنسی و ارگاسم بسیار پیچیده می باشند و واکنش های بسیار شخصی می باشند که از لحاظ حسی هم نیز درگیر می باشند.

لابیاپلاستی یا واژینوپلاستی ؟

همانطور که جراح و متخصص زنان در شیراز اشاره کرد، لابیاپلاستی هم یک جراحی پلاستیک می باشد که روی لب های واژن صورت می گیرد. همچنین می تواند به تنهایی یا با واژینوپلاستی صورت گیرد. این جراحی می تواند روی لب های بزرگ (لب های خارجی واژن) یا لب های کوچک (لب های داخلی واژن)، انجام شود. لابیاپلاستی اندازه شکل لب ها را تغییر می دهد، و معمولا آن ها را در صورت نامتقارن بودن متقارن می کند.

تفاوت واژینوپلاستی و لابیاپلاستی

جراحی ترمیمی در مقایسه با جراحی زیبایی واژن :

برای اینکه تصمیم درستی برای انجام لابیاپلاستی یا واژینوپلاستی بگیرید، اول باید تفاوت بین جراحی ترمیمی و جراحی زیبایی را تشخیص دهید. جراحی ترمیمی عملکرد یک بخش از بدن را بهبود می بخشد، در حالی که جراحی زیبایی آناتومی طبیعی بدن را تغییر می دهد. مثل جراحی بینی، که جراح یا تنها می تواند حفره های داخل بینی را بازسازی کند تا به تنفس تان کمک شود، یا اینکه فرم و ظاهر بینی را به طور کلی تغییر دهد.

این یک تمایز مهم می باشد، زیرا کالج آمریکایی تخصص زنان و زایمان، جراحی ها و نتایج آن ها را به جهت رفع مشکلات بی اختیاری ادراری ارزیابی کرده است. اما این کالج به احتیاط و ایمنی در مورد جراحی زیبایی واژن را یادآور می شود که البته در آن هیچ شک و تردیدی نیست.