بعد از لیزر واژن میشه فعالیت جنسی رو از سر گرفت؟

عملکرد هندپیس های FemiLift
عملکرد هندپیس های FemiLift
آبان ۱۸, ۱۳۹۹
بعد از لابیاپلاستی چه اتفاقاتی می افتد؟
آذر ۲, ۱۳۹۹

بعد از لیزر واژن میشه فعالیت جنسی رو از سر گرفت؟

لیزر جوانسازی واژن

لیزر جوانسازی واژن

سوالات متعدد بیماران در رابطه با درمان لیزر واژن

چطور لیزر واژن یا لیزردرمانی برای جوانسازی واژن مفیده؟

کمبود استروژن منجر به تغییرات فیزیکی در ولوا، واژن و دستگاه ادراری می شود. این موارد شامل خشکی واژن، سوزن، حساسیت، کمبود انعطاف پذیری، درد در حین رابطه جنسی، همچنین علائم ادراری اورژانسی هم دیده می شود. مثل درد موقع ادرار کردن، عفونت دستگاه ادراری.

ناراحتی های واژن و بی اختیاری ادراری پیش از یائسگی و بعد از زایمان رخ می دهند.

این علائم به طور طبیعی مزمن هستند و ممکن است با گذشت زمان، عملکرد جنسی و کیفیت زندگی جنسی تان را به خطر می اندازند. استروژن درمانی ممکن است روش درمانی تاثیرگذاری در تغییرات واژن باشد، اما در بحث ایمنی، خصوصا در زنانی که سابقه تومورهای ناشی از استروژن داشته اند، کمتر انجام می شود.

و اما لیزر جوانسازی واژن بسیار تاثیرگذار و ایمن نشان داده شده است. خصوصا در درمان مشکلات واژینال و مشکلات ادراری بعد از یائسگی؛ مثل عملکرد جنسی و بهبود کیفیت زندگی جنسی.

برای جوانسازی واژن یا لیزر واژن از چه لیزری استفاده می شود؟

لیزر CO2 فرکشنال به آرامی و بدون درد بروی دیواره های واژن با استفاده از یک اسکنر خاص، عمل می کند. این عمل micro-lesions غیر قابل تشخیص است، که نیازمند تولید کلاژن جدید می باشد. به این منظور که تشخیص می دهد و مجدد اجزای موکوس واژینال و ساختار ادراری ژنیتال را متعادل می سازد.

نتیجه بعد از لیزر واژن چیست؟

پروسه جوانسازی بافت چندین هفته زمان می برد، در هر جلسه درمان لیزر. بهبودهای قابل توجهی حتی بعد از درمان دیده می شود؛ موکوس واژن تغذیه شده و آبرسانی می شود. اپیتلیوم هم ضخیم تر شده، و کشسانی بیشتری پیدا می کند. pH واژن مجدد ساخته می شود، که همین به تنظیم مرز محافظت کننده طبیعی آن بسیار کمک می کند. در ضمن خطر عفونت را کاهش می دهد. بافت های واژن که بهبود پیدا کردند، در مجاری ادراری، مشکلاتشان کاهش می یابد.

مشکلاتی مثل بی اختیاری ادراری و بهبود عملکرد جنسی.

با این حال، جوانسازی واژن با لیزر به خودی خود نمی تواند یک بهبود عملکرد رابطه جنسی را ضمین کند، به خاطر اینکه میل جنسی، تحریک و ارگاسم مسائل پیچیده و واکنش های بسیار شخصی اند.

جوانسازی واژن | لیزر واژن

حالا برسیم به سوالات اصلی بیماران :

اینکه بعد از لیزر واژن می توان رابطه جنسی رو از سر گرفت؟

از رابطه جنسی باید طی ۳ الی ۴ روز اول بعد از درمان، اجتناب شود.

آیا عوارض خاصی هم دارد؟

عوارضش بسیار کوچک هستند. اکثر خانم ها گزارش قرمزی یا تورم کمی را می دهند. معمولا این ناراحتی ها هم طی چند روز از بین می رود.

آیا جلسات درمانی بیشتری توصیه می شود؟

برای گرفتن نتیجه بهتر، توصیه میشه ۲ الی ۳ جلسه درمانی هر ۴ الی ۶ هفته یک بار داشته باشید. بعد از آن، سالی یک بار.

تاثیرات این درمان چقدر ماندگارند؟

نتایج این درمان بسیار فوری اند، حتی بعد از اولین درمان و بهبود آن طی ماه ها. پروسه جوانسازی خود این موضوع را با گذشت زمان از بین می برد، به همین دلیل توصیه می شود درمان را تکرار کنید.

ریکاوری آن چقدر طول می کشد؟

اکر خانم هایی که انجام دادند، چند روز ول بعد از درمان علائم ناراحت کننده ای داشتند. ولی معمولا بعد از یک الی سه روز به حالت نرمال برمی گردند.

درمان های دیگری هست که بشه با جوانسازی واژینال همراه بشه؟

می توان این روش رو با لابیاپلاستی، باهم انجام داد. لابیاپلاستی اندازه یا شکل لابیا را تغییر می دهد، معمولا یا آن را کوچک تر می کند یا تقارن بین آن ها را تصحیح می کند.