چرا زنان قبل از پریود افسردگی می گیرند؟

آیا سردرد خانم ها به هورمون ها مرتبط است؟
درد واژن به چه علتی می باشد؟
مرداد ۱۵, ۱۳۹۶
درمان خارش واژن
درمان سرطان دهانه رحم با هیسترکتومی؟!
مرداد ۲۹, ۱۳۹۶

چرا زنان قبل از پریود افسردگی می گیرند؟

کنترل بارداری برای دیسمنوره

کنترل بارداری برای دیسمنوره

علاو بر علائم و نشانه های فیزیکی که هر خانم در دوره پریودش با آن روبرو می شود، تغییرات خلقی هم دارد. طوری که مجبورند در این دوران با چنین نوسانات رفتاری کنار بیایند. بهترین متخصص زنان در شیراز می گوید که برخی از این رفتارها و نوسانات جزیی هستند، اما برخی از آن ها هم بسیار شدید و ویرانگرند.

  1. حال علت چنین نوسانات اخلاقی یا افسردگی چیست؟
  2. آیا مسئله اسرار آمیزی پشت این قضیه می باشد؟
  3. چقدر بد می تواند باشد؟
  4. آیا راه حلی برای چنین مواقعی هست؟
  5. خانم ها چطور می توانند این نوسانات را در طی پریودشان کنترل کنند؟

اول بهتر است به توصیه بهترین متخصص زنان در شیراز علت و علائم این تغییرات را بدانیم. این تغییرات درست ۱۱ روز قبل از پریود شروع می شوند. تغییراتی در رفتار شخص که با شروع خونریزی و قاعدگی، از بین می روند.

علت چیست؟!! چه اتفاقاتی در بدن یک خانم در دوره PMS (سندرم پیش از قاعدگی) و پریود رخ می دهد؟

در واقع در این دوران هورمون ها مدام بالا پایین می شوند و تعادل در کارشان ندارند. تغییرات احساساتی که زنان در این دوره تجربه می کنند، چه قبل و چه بعد از آن، می تواند رنج افسردگی را به عصبانیت و از کوره در رفتن برساند. نه همه زن ها بلکه تعداد عظیمی از زنان این دوره را طی می کنند. در حقیقت هورمون استروژن می باشد که چنین تغییراتی را در فرد به وجود می آورد. در اولین مرحله پریود، بدن یک زن مقدار استروژن را افزایش می دهد که با میزان قابل توجهی بالا می رود. البته استروژن احساسات خوب را در یک خانم پدید می آورد. زمانی که استروژن زیاد می شود، اندورفین، سروتونین و انکافیلین نیز افزایش می یابند.

چرا خانم ها قبل از پریود افسردگی می گیرند

به خاطر اینکه بدن خانم در حال آماده سازی برای بارداری در چرخه قاعدگی می باشد، این مواد شیمیایی در مغز افزایش پیدا می کنند. زمانی هم که خانم باردار نمی شود، این مواد شیمیایی خیلی سریع کاهش می یابند، و به همین علت است که چنین تجریبات تلخ و تغییرات رفتاری در دوران پریود دارند. طوری که از یک حالت خوب و مهربان ناگهان به احساسی بد و بد اخلاق تنزل پیدا می کنند.

درست زمانی که استروژن دارد تولید می شود، پوشش رحمی هم افزایش می یابد و ضخیم می شود. در دوره قاعدگی هم خانم ها علائم فیزیکی مثل سردرد، گرفتگی، نفخ معده، درد سینه، و به طور کلی تنش های شدیدی دارند. همه این علائم دست در دست هم نوسانات اخلاقی در دوران قاعدگی را بیشتر می کنند.

باز یک عامل موثر دیگر در این تغییرات خلق و خویی هست که برای زنان در دوره قاعدگی رخ می دهد، و آن استرس هایی که از خارج به خانم وارد می شود. ممکن است استرس ها و نگرانی معمولش باشد، اما در این دوره شدیدتر می شود.

منبع : https://theperiodvitamin.com

مطالب مرتبط :

دیسمنوره چیست؟

خطراتی که دوران قاعدگی تان را تهدید میکند!

نکاتی مهم درباره قاعدگی دختران نوجوان